Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Żywiec

Noworoczny Upominek w Żywcu

24.01.2014, Noworoczny Upominek

W grudniu i styczniu w Żywcu w ramach akcji Noworoczny Upominek do ponad 100 dzieci trafiły noworoczne prezenty. Akcję zorganizowała lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Pierwsze spotkanie odbyło się końcem grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. W jego trakcie wolontariusze przekazali najmłodszym ponad 50 paczek. Drugie przebiegało w nietypowych warunkach, bo w trzech budynkach socjalnych zamieszkałych przez rodziny wielodzietne i ubogie, w większości romskie. 12 stycznia br. do dzieci z tych rodzin trafiło 57 paczek.

Wspomniane rodziny zostały także objęte programem „Klub najwspanialszej podróży...”, w ramach którego chętne dzieci wraz z rodzicami będą poznawać historie biblijne.

Akcja Noworoczny Upominek jest częścią światowego przedsięwzięcia prowadzonego przez międzynarodową organizację Samaritan’s Purse. W zamożnych krajach osoby prywatne przygotowują prezenty dla dzieci w innych częściach świata. Polska jest jednym ze stu państw, do których trafiają paczki.

Aktualizacja 6.02.2014

Dzięki programowi „Klub najwspanialszej podróży” odbyło się 12 inspirujących spotkań dla 20 milusińskich. Każdego dnia dzieci udawały się w podróż do innego biblijnego kraju. Spotkania połączone były z poczęstunkiem, zaś na koniec mali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. W programie brali udział także rodzice, a niektóre dzieci przyprowadziły również starsze rodzeństwo i rówieśników.

Czytaj więcej o akcji Noworoczny Upominek.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Żywiec

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720
z dopiskiem: „filia Żywiec”

Kierownik: Izabela Glazer
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 691 136 595

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij