Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Żywiec

Żywiec: na badania do amfiteatru

11.08.2011, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Podczas 48. Tygodnia Kultury Beskidzkiej wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Żywca i Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia (KSLŻ) z Bielska-Białej promowali zdrowy styl życia. Ok. 90 osób skorzystało z badań profilaktycznych.

Ostatniego dnia imprezy, 7 sierpnia na terenie Amfiteatru pod Grojcem w Żywcu wolontariusze przygotowali stoisko gdzie mierzyli poziom cukru, cholesterolu, trójglicerydów i tkanki tłuszczowej. Zapraszali także do sprawdzenia ciśnienia krwi i wydolności płuc oraz obliczenia wskaźnika masy ciała, tzw. BMI. O tym, jak dbać o dobre samopoczucie i zachować witalność na długie lata, można było również porozmawiać.

– Doradzaliśmy, co robić, by żyć zdrowiej – mówi Izabela Glazer, kierownik żywieckiej filii ChSCh.

Wymianie doświadczeń i porad sprzyjały pogoda i miła atmosfera. Ponadto do rąk przechodzących obok stoiska trafiło około 900 ulotek na temat zdrowia oraz zachęcających do udziału w bezpłatnych kursach Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Żywiec

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720
z dopiskiem: „filia Żywiec”

Kierownik: Izabela Glazer
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 691 136 595

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij