Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Żywiec

Żywiec: wszystko o cukrzycy

4.04.2013, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Podwyższony cukier – czy to już cukrzyca? Czy można jej uniknąć? Co robić w sytuacji, kiedy nasi rodzice lub rodzeństwo już zachorowali? Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Żywcu zaprasza na wykład pt. Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o cukrzycy.

6 kwietnia, o godz.17.30 w Klubie Akwarium na os. 700-lecia w Żywcu o tej poważnej chorobie cywilizacyjnej mówić będzie lekarz Krzysztof Wierzbicki. Opowie m.in. o rodzajach cukrzycy oraz o czynnikach, które mają wpływ na jej rozwój.

Cukrzyca typu pierwszego występuje u młodych osób. Pojawia się z reguły przed trzydziestką i związana jest z uszkodzeniem komórek trzustki, która przestaje produkować insulinę. Nie jest do końca pewne, co ją powoduje, ale wielu badaczy opowiada się za podłożem genetycznym. Cukrzyca typu drugiego jest silniej związana z naszym stylem życia – m.in. nadwagą, brakiem aktywności fizycznej i nieodpowiednią dietą. Chorują na nią przede wszystkim osoby dorosłe, choć coraz częściej występuje ona także u dzieci i młodzieży.

Według raportu przygotowanego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego ok. 2,5 mln Polaków choruje na cukrzycę, z czego 750 tys. o tym nie wie.

Udział w spotkaniu organizowanym przez filię ChSCh w Żywcu jest bezpłatny.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Żywiec

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720
z dopiskiem: „filia Żywiec”

Kierownik: Izabela Glazer
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 691 136 595

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij