Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Żywiec

Żywiec: znaleźli się na topie

5.12.2011, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

„To pasjonująca praca, pasjonujące zajęcie” – mówi w wywiadzie sprzed kilku miesięcy Marek Lewosiński, psychoterapeuta uzależnień. „Jest wielkim zaszczytem i przywilejem, gdy ktoś wpuszcza drugiego człowieka w obszar swoich największych lęków, słabości, bólu”. Mowa o terapii, w trakcie której osoby uzależnione powoli stają się gotowe do tego, by podjąć walkę i zwyciężyć. Uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy nikotyny to problemy, z którymi Marek Lewosiński styka się na co dzień. Ostatnio w Żywcu prowadził program terapeutyczny dla palaczy.  

Warsztaty Bądź na topie! Rzuć palenie razem z nami odbyły się 25 i 26 listopada oraz 2 i 3 grudnia w żywieckim Klubie Akwarium. Zorganizowała je lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Statystyki dotyczące nikotynizmu są zatrważające. Na świecie i w Polsce z powodu palenia tytoniu codziennie umiera bardzo wiele osób. Cieszy fakt, że wciąż wielu podejmuje decyzję, że potrzebują pomocy i zgłaszają się do udziału w programach takich jak ten w Żywcu.

– To była terapia zamknięta. Uczestniczyło w niej kilka osób – mówi Izabela Glazer, kierownik filii ChSCh.

Wolontariusze z Żywca, znani z inicjatyw prozdrowotnych, cieszą się, że znów mogli komuś pomóc w walce o lepsze zdrowie. Wcześniej, 18 i 19 listopada, także z inicjatywy ChSCh, w Klubie Akwarium odbyły się warsztaty dla małżeństw.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Żywiec

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720
z dopiskiem: „filia Żywiec”

Kierownik: Izabela Glazer
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 691 136 595

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij